صفحه نخست

آرشیو

ارتباط با ما

درباره ی ما

 
  "" إِنَّمَا یُرِیدُ اللَّهُ لِیُذْهِبَ عَنكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَیْتِ وَیُطَهِّرَكُمْ تَطْهِیرًا ""

منوی اصلی
لينکهاي سريع
صفحه نخست
آرشیو
موضوعات
اخبار
سیاسی
اجتماعی
فرهنگی-هنری
مذهبی
مقالات
عمومی
فراماسونری
بهائیت
وهابيت
عرفان های نوظهور
دلنوشته
دکتر حسن عباسی
استاد رائفی پور
درباره ی ما

آرشیو ماهانه
1/21/2014 - 2/19/2014
12/22/2013 - 1/20/2014
11/22/2013 - 12/21/2013
10/23/2013 - 11/21/2013
8/23/2013 - 9/22/2013
6/22/2013 - 7/22/2013
12/21/2012 - 1/19/2013
11/21/2012 - 12/20/2012
9/22/2012 - 10/21/2012
8/22/2012 - 9/21/2012
7/22/2012 - 8/21/2012
6/21/2012 - 7/21/2012
آرشيو

همسنگران


اعضاء

آخرالزمان


آرشیو
مقایسه قدرت نظامی ایران با اسرائیل+ نمودار

این گزارش ارزیابی آمار و ارقام دو رقیب منطقه‌ای ایران و اسرائیل در بطن بحران خاورمیانه بر سر تسلیحات هسته‌ای است.


به گزارش اشراف، پایگاه اینترنتی الجزیره در آوریل 2012 گزارشی با عنوان «ایران و اسرائیل: مقایسه ماشین‌ جنگی دو کشور» به قلم "بن پیون" منتشر کرده است.

 

سایت خبری تحلیلی اشراف بدون تایید محتوا و ادعاهای مطرح شده در این گزارش ترجمه آن را برای اطلاع نخبگان و تصمیم گیران عرصه سیاسی کشور از فعالیت های اندیشکده های غربی در چند بخش منتشر می کند که در این مجال قسمت اول آن را می خوانید.

 

***

اسرائیل، ایالات متحده و برخی قدرت‌های اروپایی، ایران را متهم می‌سازند که به دنبال ساخت تسلیحات هسته‌ای به منظور تکمیل تسلیحات متعارف خود است. ولی تهران اذعان دارد که برنامه فعلی آن دارای مقاصد صلح‌آمیز و غیرنظامی است.

صرف نظر از این مسئله، قدرت‌های غربی عموما بر این مسئله توافق دارند که ایران هنوز به تسلیحات هسته‌ای دست نیافته و حداقل ماه‌های بسیار زیادی با ساخت کلاهک قابل حمل – چنانچه هدف، واقعا ایجاد چنین چیزی باشد – فاصله دارد.

در حالی که حمله نظامی به پایگاه‌های هسته‌ای ایران دارای قطعیت نیست، امکان رویارویی نظامی وجود دارد. نگاهی به قوای مقایسه‌ای نیروهای ایران و اسرائیل، حاکی از تفاوت در تجهیزات، توانمندی‌ها و استعداد نیروهای ذکر شده است.

جمعیت ایران ده برابر جمعیت اسرائیل است - که نیروهای مسلح آن نیز از همین جمعیت ناشی می‌شود - ولی بسیاری از سخت‌افزار نظامی ایران به خاطر وضع تحریم تسلیحاتی به صور مختلف از سال 1979، از وضعیتی نامطمئن برخوردار است.

دیوید رابرتز، معاون موسسه خدمات متحد سلطنتی (پژوهشکده سلطنتی نیروهای مسلح دوحه) می‌گوید: بسیاری از تانک‌ها و هواپیماهای ایران با سطوح متفاوتی از نگهداری و به روز بودن از فناوری‌ قدیمی‌تری برخوردارند. وی می‌افزاید، آخرین درگیری عمده نیروی نظامی ایران در جنگ تقریبا یک دهه‌ای با عراق در دهه 80 میلادی بوده است که پس از آن ایران از به طور قابل قبولی، دکترین عدم آغاز جنگ (No first strike) را در کنار قانون انکار موجه (Plausible Deniability)  برای اقدامات نظامی نامنظم به کار گرفته است.

رابرتز تصریح می‌کند: به طور کلی بر هیچ کس پوشیده نیست که ارتش اسرائیل در کل منطقه از بهترین تجهیزات و آموزش‌ها برخوردار است. ولی بخش‌هایی از ارتش ایران دارای تجربه جنگی است.

رابرتز در ادامه به الجزیره گفت: از طرفی نیروهای متعارف ایران مایه نگرانی آمریکا و متحدان این کشور نیست. سپاه پاسداران از سازماندهی و رسیدگی بهتری [نسبت به بقیه نیروهای نظامی ایران] برخوردار است و نیروهای قدس و توانمندی‌های دریایی سپاه پاسداران - به ویژه شیوه جنگ نامتقارن آنها با این سلاح‌های نامعمول در واحدهای کوچک غیرمتمرکز- ابهام بزرگی را پدید آورده است.

رابرتز همچنین خاطرنشان کرد: در حالی که دو ارتش فوق به احتمال زیاد وارد نبرد رو در رو در آینده‌ای نزدیک نخواهند شد، ممکن است سرانجام با نیروهای تحت‌الحمایه آنها در خلیج فارس یا کشورهای حاشیه دریای مدیترانه درگیر شوند. هرگونه رویارویی مستقیم میان اسرائیل و ایران، احتمالا مستلزم استفاده از هواپیماهای دوربرد و تسلیحات دفاع هوایی، موشک‌های بالستیک و شناورهای دریایی کوچک خواهد بود.

کامران بخاری، معاون امور خاورمیانه و آسیای جنوبی موسسه استرتفور عقیده دارد: بهترین شیوه توصیف نگاه ایران به ارتش اسرائیل، بررسی آن از لحاظ جغرافیایی است. بر روی نقشه ممکن است اسرائیل از ایران زیاد دور نباشد، ولی در عالم واقع این دو بسیار دورتر از آن هستند که بتوانند در جنگی بی‌وقفه و پایدار در برابر هم ظاهر شوند.

وی در این رابطه به الجزیره گفت: هرچند ایران نمی‌تواند به اسرائیل دست پیدا بکند و هرچند اسرائیل از ارتشی بسیار پیشرفته‌تر برخوردار است، با این حال [این رژیم] قادر به آغاز کارزاری [ بلند مدت ] علیه ایران نیست. ایرانی‌ها این نکته را می‌دانند و بنابراین، آنقدری که نگران حمله ایالات متحده – با تجهیزاتی که بسیار به مرزهای ایران نزدیک است - هستند، تهاجم از سوی اسرائیل را مایه نگرانی خود نمی‌دانند.از نظر تعداد

ارتش اسرائیل که از زمان تشکیل خود، مکررا با بسیاری از همسایگان خود درگیر بوده است، از نیروی دفاعی اسرائیل (IDF که مخفف آن در زبان عبری تزاحال نامیده می‌شود)، نیروی دریایی اسرائیل (IN) و نیروی هوایی اسرائیل (IAF) تشکیل شده است. خدمت نظام وظیفه برای بسیاری از شهروندان یهودی  و دروزی از هجده سالگی شروع می‌شود.

اسرائیل تعداد 176500 نفر پرسنل در حال خدمت دارد که 133000 نفر از آنها در ارتش مشغول به خدمت‌اند. خود ارتش از 107000 نفر پرسنل وظیفه تشکیل شده است. نیروی دریایی این کشور، 9500 ملوان مشغول به خدمت در اختیار داشته و نیروی هوایی آن نیز از 34000 نفر تشکیل شده و مجموع قوای ذخیره آن به 565000 نفر می‌رسد.

بنا به گزارش‌ها، ایران بیش از 523000 نفر پرسنل در حال خدمت دارد که 350000 نفر آن – از جمله 220000 نفر پرسنل وظیفه – در ارتش مشغول به خدمت‌اند. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که وفادارترین نیروی نظام حاکم به شمار می‌آید، بالغ بر 125000 نفر سرباز در اختیار دارد.

جوانان مرد ایرانی به هنگام 19 سالگی و به طور داوطلبانه در 18 سالگی موظف به گذراندن 18 ماه خدمت نظامی‌اند. گروه شبه‌نظامیان داوطلب یا نیروهای بسیجی (به طور تحت‌الفظی بسیج مستضعفین) افراد بالای 15 سال را به عضویت می‌پذیرد.

ارتش ایران که وظیفه آن دفاع از مرزها و حفظ نظم داخلی است، از قوای رسمی (ارتش) جمهوری اسلامی ایران - متشکل از قوای زمینی، دریایی و هوایی (IRIAF) - و ستاد دفاع هوایی خاتم‌الانبیا تشکیل شده است. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز متشکل از قوای مقاومت زمینی، دریایی، نیروی هوافضا و قدس (عملیات ویژه) است.

ایران دارای 18000 پرسنل نظامی دریایی و 30000 کادر نیروی هوایی است که 12000 نفر از آنها در دفاع هوایی مشغول به خدمت‌اند.

:: موضوعات مرتبط: اخبار، عمومی، مقالات
:: برچسب‌ها: آنتی ابلیس, آخرالزمان, جنگ ایران و اسرائیل, قدرت نظامی ایران, قدرت نظامی اسرائیل

Anti-Eblis

 


آخرین مطالب

دلنوشته های شما...
""حادثه سقوط اتوبوس به دره در جاده هراز""
جنجال بر سر نصب خودپرداز جنسي در ايتاليا
ساپورت پوشان گوی سبقت را از چشم های بسته مسئولین ربودند
"صلیب سرخ جهانی" از مسلمانان خون نمی گیرد!
از ظهور جهان تا جهان پس از ظهور حضرت ولیعصر (عج)
خوردن اعضای بدن یک مسلمان در آفریقای مرکزی (+18)
دانلود سخنرانی استاد رائفی پور در حسینیه عاشقان حسین(۱بهمن۹۲)
فحاشی و هتک حرمت به بانوی محجبه در یکی از مانتو فروشی های تهران
دانلود سخنرانی استاد رائفی پور در پایگاه امام سجاد(ع) با موضوع جاهلیت مدرن
دانلود همایش امواج خاکستری با سخنرانی استاد رائفی پور در شهرستان نکا
دانلود سلسله نشست های روایت عهد
دانلود سخنرانی استاد رائفی پور در کرج با موضوع ثقلین، مسیر گمشده مسلمین
دانلود سخنرانی استاد رائفی پور با موضوع دشمن شناسی در اردکان(۲۶دی۹۲)
دانلود سی امین همایش روایت عهد با موضوع بررسی معضل رمالی و جن گیری
علائم آخرالزمان در واتيکان!
مدعي دروغين نبوت در بخش زنانه مسجدالنبي!
وهابي ها اذان را تغيير دادند!
باردار شدن يک کشيش همه را غافلگير کرد!
حادثه عجیب در لحظه دفن شارون
آيا حكم جاهليت را مي جويند و چه حكمي براي يقين آورندگان از حكم خدا بهتر است ؟
سربریدن شهروند سوری به اتهام "ترک نماز" !
جنایت جدید در نبش قبر کشیش سوری+ تصاویر
فرار ناکام سرکرده تکفیری‌ها با لباس زنانه
صدور فتوای شرم‌آور دیگر درباره جهاد نکاح
بعثت یعنی...
اگر سعودی فکر نزدیک شدن به کربلا را کند، ما نماز ظهر را در بقیع خواهیم خواند
فیلم / عالم‌ وهابی : ایرانیان را به بدترین‌‌ شکل می‌خوریم
تصويري از هتک حرمت آيات قرآني در لباس زنانه !
"" اندکی تأمل ""آی پی شما

مشخصات
%%v_FLG%% %%v_IP%%
%%v_CR%% ,%%v_RG%%, %%v_CI%%
%%v_OS_IMG%% %%v_OS%%
%%v_BRW_IMG%% %%v_BRW%%
%%v_I_RESO%% %%v_RESO%% %%v_I_CLR%% %%v_CLR%%


لوگوی ما

آخرالزمان


جستجو

     

پیوند ها


صفحه نخست |  پست الکترونيک |  لينك آر اس اس  | 

 

Edit By wWw.Anti-Eblis.com Design By : wWw.Theme-Designer.Com